شما هم اکنون در حال مشاهده مطلب کرک کردن رمز عبور چیست ، انواع آن کدامند ؟ از استار سکوریتی می باشید

این صفحه تاکنون 52 بار بازدید داشته است
چکیده مطلب

با سلام به همه کاربران گرامی سایت استار سکوریتی امروز با آموزش کرک کردن رمز عبور در خدمت شما هستیم. هکر‌ها برای نفوذ به حساب‌های آنلاین یا دستگاه‌های الکترونیک از کرک کردن رمز عبور استفاده می‌کنند. کرک کردن رمز عبور به معنی بازیابی رمزعبور از روش‌های نا متعارف و احتمالا غیر اخلاقی از داده‌های ذخیره شده […]

کرک کردن رمز عبور چیست ، انواع آن کدامند ؟
آموزش ، ابزار تست و نفوذ ۱۵ آبان ۹۷ 52 بازدید

با سلام به همه کاربران گرامی سایت استار سکوریتی
امروز با آموزش کرک کردن رمز عبور در خدمت شما هستیم.

هکر‌ها برای نفوذ به حساب‌های آنلاین یا دستگاه‌های الکترونیک از کرک کردن رمز عبور استفاده می‌کنند. کرک کردن رمز عبور به معنی بازیابی رمزعبور از روش‌های نا متعارف و احتمالا غیر اخلاقی از داده‌های ذخیره شده است.

اگر خرابکارها به رمزعبور کاربری دست پیدا کنند، دیگر نیاز به پیدا کردن آسیب پذیری در سیستم یا روش‌های دیگر ندارند. با داشتن رمز عبور می‌توانند وارد حساب‌ها شده و به اطلاعات کاربران دست پیدا کنند.

اما برای آشنایی با کرک کردن رمزعبور و انواع آن، بهتر است از قبل  با روش‌های ذخیره رمزعبورآشنا باشیم.

به چه دلایلی از کرک کردن رمزعبور استفاده می‌شود :

هم خوب و هم بد. برای ارزیابی امنیتی رمزعبورها ممکن است شروع به کرک کردن آن کنیم. همچنین اگر رمزعبورمان را فراموش کنیم و راهی برای بازگرداندن آن نباشد شاید بتوان از کرک کردن استفاده کرد. یکی از دلایل مخرب کرک کردن رمز عبور، دستیابی به اطلاعات سایر کاربران است که توسط خرابکاران و مجرمان اینترنتی صورت می‌گیرد.

به احتمال زیاد هنگام کرک کردن، IP شما یا رنج IP سرویس دهنده اینترنت‌تان (ISP) بلاک می‌شود. حتی اگر قادر به تغییر دادن IP تان باشید تا عمل کرک کردن را ادامه دهید باید بدانید که کرک کردن رمزعبور به هر دلیلی که صورت گیرد، یک عمل مخرب و خلاف قانون است. در صورت شناسایی، کاربر خاطی حتما تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرد.

انواع کرک کردن رمز عبور

برای کرک کردن رمز عبور چندین روش وجود دارد :

حمله Brute Force یا جستجوی فراگیر چیست ؟

در این روش هکر ممکن است فایل Hash رمزعبور‌ها را داشته باشد که بصورت آفلاین، Hash احتمال‌های ممکن را با فایل موجود مقایسه می‌کند یا بصورت آنلاین در فرم‌‌های ورود، رمزعبورهای احتمالی را تست می‌کند.

حمله  dictionaryیا لغتنامه ای چیست ؟

هرهکری احتمالا لیست مخصوص به خودش را دارد. هر چند برخی این لیست‌ها را برای سرویس‌ها و کاربران مشخصی، سفارشی می‌کنند. به این معنی که اگر کاربری مد نظرشان باشد، لیست رمزعبورها را بر اساس اطلاعاتی که از کاربر بدست آورده‌اند مرتب می‌کنند.

 

مطالب پیشنهادی استار سکوریتی

کلیه حقوق این وب سایت نزد استار سکوریتی محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد

طراحی و توسعه توسط سرخ گرافیک