شما هم اکنون در حال مشاهده مطلب چالش های امنیتی و ضرورت بازنگری در بخش امنیت از استار سکوریتی می باشید

این صفحه تاکنون 54 بار بازدید داشته است
چکیده مطلب

با سلام به همه کاربران گرامی سایت استار سکوریتی امروز با خبر چالش های امنیتی و ضرورت بازنگری در بخش امنیت در خدمت شما هستیم. ابعاد رواني و نفاق اجتماعي ناشي از هدف قرار گرفتن بخش خاصي جامعه از سوي تروريست ها و دشمنان از جدي ترين آسيب هايي می باشد  که بر پيکر جامعه […]

چالش های امنیتی و ضرورت بازنگری در بخش امنیت
اخبار ۱۳ آبان ۹۷ 54 بازدید

با سلام به همه کاربران گرامی سایت استار سکوریتی
امروز با خبر چالش های امنیتی و ضرورت بازنگری در بخش امنیت در خدمت شما هستیم.

ابعاد رواني و نفاق اجتماعي ناشي از هدف قرار گرفتن بخش خاصي جامعه از سوي تروريست ها و دشمنان از جدي ترين آسيب هايي می باشد  که بر پيکر جامعه می تواند وارد شود . آسيب های خانوادگي و فردي اين حملات غير قابل محاسبه است. درنتیجه این آسیب ها  خانواده های بسیاری بي سرپرست و صدها کودک و زن يتيم و بي خانمان خواهند شد.

یکی از نمونه های ضعف امنیتی ، کشور افغانستان می باشد . در این کشور،نابرابري در تقرري ها، فساد گسترده در بخش ارگان هاي امنيتي و پليس و برخوردهاي غير حرفه اي با وظيفه، بر مشکلات در درون ارگان هاي امنيتي افزوده است. هنوز موارد بسياري وجود دارد که برخي از افراد علي رغم شايستگي هاي لازم براي احراز پست هاي امنيتي، به کار گماشته نمي شوند. بلکه کساني وظايف مهم و خطير امنيتي را اشغال مي کنند که هرگز تجربه و صداقت کافي و يا تخصص لازم را ندارند. در کنار معضلات فوق، غير حرفه اي بودن عملکرد نيروهاي امنيتي به خصوص پليس در برخورد با مردم و مطالبات آن ها، نيز از مشکلات جدي در طي سال هاي گذشته بوده است.

مجموع عوامل فوق باعث گرديده است که کارايي بخش منيتي کشور علي رغم جان فشاني ها و رشادت هاي نيروهاي دلسوز و متعهد امنيتي، زير سوال برود. اين مشکلات و چالش ها هم چنين سبب شده است که اعتماد عمومي به نيروهاي امنيتي و در مجموع حکومت تنزل يابد. امروزه علي رغم اين که بار اصلي مبارزه با تروريسم و دشمنان قسم خورده بر دوش نيروهاي امنيتي است و تنها آن ها هستند که شبانه روز در برابر دشمن مبارزه مي کنند و هرگونه مشکلي را در اين راستا تحمل مي کنند. ولي تنها يک مشکل و يا يک اشتباه از سوي رهبري ارگان هاي امنيتي باعث هدر رفتن تمام زحمت ها و ايثارگري هاي آنان مي گردد. مردم در حالي که هميشه خود را مديون نيروهاي امنيتي مي دانند که با جان و دل حاضرند که فرزندان شان در صفوف نيروهاي امنيتي از جان و مال مردم حفاظت کنند. ولي برخي از کم کاري ها باعث دلسردي و سرخوردگي مردم مي شود.

با توجه به مثال های ذکر شده از  مشکلات موجود ، توجه به نهادهای امنیتی ضرورت می یابد که حکومت ها باید هم به نهاد های امنیتی و هم به استراتژی ها و پالیسی های امنیتی توجه داشته باشند.

 

مطالب پیشنهادی استار سکوریتی

کلیه حقوق این وب سایت نزد استار سکوریتی محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد

طراحی و توسعه توسط سرخ گرافیک