شما هم اکنون در حال مشاهده مطلب هک واتس آپ و راه های مقابله با آن از استار سکوریتی می باشید

این صفحه تاکنون 40 بار بازدید داشته است
چکیده مطلب

با سلام به همه کاربران گرامی سایت استار سکوریتی امروز با آموزش هک واتس آپ و راه های مقابله با آن در خدمت شما هستیم. به پیام‌های فیک و دروغین که خبرهای نادرستی ارائه می‌کنند توجه نکنید! سعی کنید که پیام‌های عجیب و بدون منبع توجه نکنید. این روزها منابع خبری به قدری گسترش یافته‌اند […]

هک واتس آپ و راه های مقابله با آن
آموزش ، اخبار ۱ آذر ۹۷ 40 بازدید

با سلام به همه کاربران گرامی سایت استار سکوریتی
امروز با آموزش هک واتس آپ و راه های مقابله با آن در خدمت شما هستیم.

به پیام‌های فیک و دروغین که خبرهای نادرستی ارائه می‌کنند توجه نکنید!

سعی کنید که پیام‌های عجیب و بدون منبع توجه نکنید. این روزها منابع خبری به قدری گسترش یافته‌اند که به راحتی می‌توان یک خبر موثق را از خبرهای عجیب و غیر موثق تفکیک کرد. گاها دیده می‌شود که پیام‌های عجیبی در واتساپ ارائه می‌شود که به هیچ عنوان پایه و اساس واقعی ندارند. یک نمونه از شایع‌ترین این نوع پیام‌ها حاوی متنی است که از پولی شدن یا احتمال هک اکانتی که از آن استفاده می‌کنید خبر می‌دهد! این پیام‌ها به هیچ وجه صحت ندارند و خود را درگیر آن‌ها نکنید. اگر در این پیام‌ها از شما خواسته شد که مبلغ ناچیزی را به حساب خاصی واریز کنید تا به این صورت از بسته شدن اکانتتان جلوگیری شود، به هیچ وجه به پیام دریافتی اعتماد نکنید.

لینک‌های عجیب و ناشناس را باز نکنید!

گاه یک کلیک بر روی لینکی خاص می‌تواند منجر به از دست رفتن بسیاری از اطلاعات شما شود و حریم خصوصیتان را پایمال کند. سعی کنید که تا حد امکان در حین استفاده از هر اپلیکیشن پیام رسانی بر روی لینک‌های ناشناس و عجیب کلیک نکنید. حس کنجکاوی را کنار بگذارید و از لمس هر کلیک در برنامه‌های پیام رسان جدا خودداری کنید. همواره سعی کنید که فقط به لینک‌های اهمیت دهید که مطمئن هستید مربوط به سایت‌های قابل اعتماد می‌شوند. دقت داشته باشید که این امر یکی از موثرترین روش های مقابله با سوء استفاده های کاربران واتساپ محسوب می‌شود.

واتس آپ یک شبه غیر فعال نمی‌شود!

یکی دیگر از پیام‌هایی که این روزها زیاد در بین کاربران واتساپ و سایر برنامه‌های پیام رسان رد و بدل می‌شوند، پیام‌هایی هستند که در آن‌ها به غیر فعال شدن واتساپ در آینده نزدیک خبر می‌دهند! این پیام‌ها به هیچ وجه صحت ندارند و اگر قرار باشد سرویس واتساپ منحل گردد، بی‌شک منابع قابل اعتماد و حتی تیم واتساپ در رابطه با آن صحبت خواهند کرد و منابع رسمی این خبرها و گزارش‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهند. بنابراین به پیام‌های جعلی یا اصطلاحا فیک این چنینی توجه نکنید. در برخی موارد حتی دیده شده که افراد سودجو خود را به عنوان دست‌اندرکاران واتساپ جای زده و با مطرح کردن مشکلات مالی از کاربران مبالغی به عنوان “کمک مالی” دریافت کرده‌اند!

واتس آپ را از هیچ منبع دیگری به جز گوگل پلی استور یا بازار دانلود نکنید!

همواره سعی کنید که تمام اپلیکیشن‌های مورد نیازتان را از گوگل پلی استور (Google Play Store) دانلود کنید. اگر بنا به هر دلیل تمایلی نسبت به استفاده از گوگل پلی استور ندارید، بهترین منبع دانلود شما بازار محسوب می‌شود. دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها از منابع ناشناس و غیرقابل اعتماد می‌تواند مشکلات امنیتی جبران ناپذیری را برایتان به همراه داشته باشید.

به لینک دانلود اپلیکیشن‌ها در واتس آپ توجه نکنید!

گاها دیده می‌شود که افراد سودجو و کلاهبرداران پیام‌هایی با لینک خاص را در واتساپ پخش می‌کنند و اشاره دارند که کاربران با کلیک بر روی لینک نام برده شده می‌توانند یک برنامه مکمل واتساپ را دانلود کنند که قابلیت‌های جدیدی را به این اپلیکیشن پیام رسان اضافه می‌کند! به هیچ عنوان به این نوع پیام‌ها توجه نکنید چرا که کاملا فیک و دروغین هستند. این موضوع هم یکی از اصلی‌ترین روش های مقابله با سوء استفاده های کاربران واتساپ محسوب می‌شود.

 

مطالب پیشنهادی استار سکوریتی
CEH چیست ؟

CEH مخفف Certified Ethical Hacker یعنی مدرک هکرهای قانونمند که از یک سازمان نیویورکی در آمریکا می...

مقابله با هک

مقابله با هک یکی از اصلی ترین خطرهای امروزی در کامپیوتر ها، خطر هک شدن است. شما باید همیشه...

کلیه حقوق این وب سایت نزد استار سکوریتی محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد

طراحی و توسعه توسط سرخ گرافیک