شما هم اکنون در حال مشاهده مطلب حملات فیشینگ چیست ؟ از استار سکوریتی می باشید

این صفحه تاکنون 65 بار بازدید داشته است
چکیده مطلب

به سایت استار سکوریتی خوش آمدید . در این مقاله در مورد حملات فیشینگ صحبت می شود . با ما همراه باشید .   تست نفوذ و امنیت گوشی های هوشمند   حملات فیشینگ یکی از رایج ترین و کارآمدترین روش های نفوذ برای هکرها می باشد. همیشه افراد زیادی وجود دارند تا در دام […]

حملات فیشینگ چیست ؟
آموزش ، ابزار تست و نفوذ ۷ آبان ۹۷ 65 بازدید

به سایت استار سکوریتی خوش آمدید . در این مقاله در مورد حملات فیشینگ صحبت می شود . با ما همراه باشید .

 

تست نفوذ و امنیت گوشی های هوشمند

 

حملات فیشینگ یکی از رایج ترین و کارآمدترین روش های نفوذ برای هکرها می باشد. همیشه افراد زیادی وجود دارند تا در دام ایمیل ها و سایت های فیشینگ گرفتار شوند. این موضوع می تواند با پیچیده تر شدن حملات فیشینگ نتایج بهتری را به همراه داشته باشد.

رشد روزافزون حملات فیشینگ

می توان گفت که هم اکنون حملات فیشینگ تهدید شماره یک در رخدادهای امنیتی در سراسر جهان می باشد. بر اساس گزارش های بدست آمده از Webroot که در ماه سپتامبر ۲۰۱۷ منتشر شد, اعلام شده که ماهیانه نزدیک به ۱٫۵ میلیون وبسایت فیشینگ ایجاد می شوند.

این عدد بر اساس دو آمار بدست آمده است : تعداد ۱٫۳۸۵ میلیون وبسایت فیشینگ یکتا که ماهیانه ایجاد می شوند به همراه ۲٫۳ میلیون سایت که تنها در ماه May ایجاد شده است.

در گزارشی به این موضوع اشاره کرد که صفحات سایت های فیشینگ جدیدی که ایجاد می شوند, صفحات وب حقیقی هستند که تقریبا امکان پیدا کردن آنها توسط خزنده های وب غیرممکن هست و این صفحات وب کاربران را به ارسال اطلاعات شخصی و تجاری فریب می دهند.

محققان امنیتی نیز به این موضوع اذعان کردند که این صفحات فیشینگ بسیار پیچیده و متقاعد کننده هست و روز به روز درحال رشد و گسترش هستند. Webroot در گزارش خود اعتراف کرد که حجم بالای سایت های فیشینگ ایجادی برای حملات, کار را برای دفاع در برابر کسب و کارها به مراتب دشوار کرده است.

از دیگر خروجی های این گزارش می توان به دوره زمانی بسیاری کوتاهی که بیشتر حملات فیشینگ دارند اشاره کرد. محققان اشاره کردند که بسیاری از سایت های استفاده شده برای فیشینگ در سال ۲۰۱۷ پس از ۴ تا ۸ ساعت به صورت کامل پاکسازی شدند.

این موضوع موجب شده تا جلوگیری از شیوه های مقابله به حملات فیشینگ و اضافه کردن این سایت ها به لیست های سیاه با مشکل روبرو شود. به علاوه لیست تعداد سایت های حملات فیشینگ موجود در کمپانی های بزرگ روز به روز در حال افزایش است.

حملات فیشینگ

 

 

لیست بالا نرخ سایت های حملات فیشینگ ثبت شده توسط کمپانی های مختلف در سال ۲۰۱۷ را به نمایش می گذارد.

مطالب پیشنهادی استار سکوریتی
آموزش تغییر سوالات امنیتی APPLE ID

با سلام به همه کاربران سایت استار سکوریتی با آموزش تغییر سوالات امنیتی APPLE ID در...

MD5 چیست؟ ذخیره اطلاعات به صورت امن در دیتابیس

MD5 چیست؟ ذخیره اطلاعات به صورت امن در دیتابیس   MD5 یا ام دی 5 یا Message-Digest 5 الگوریتمی برای خلاصه...

کلیه حقوق این وب سایت نزد استار سکوریتی محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد

طراحی و توسعه توسط سرخ گرافیک