شما هم اکنون در حال مشاهده مطلب تازه ترین گوشی اپل هم هک شد از استار سکوریتی می باشید

این صفحه تاکنون 52 بار بازدید داشته است
چکیده مطلب

با سلام به همه کاربران گرامی و همیشگی سایت استار سکوریتی امروز با خبری از تازه ترین گوشی اپل که جدیدا وارد بازار شد هم هک شد در خدمت شما عزیزان هستیم. به نقل از اسین ایج، نفوذ به مدل های جدید گوشی های آیفون روز به روز دشوارتر می شود، زیرا اپل بر امکانات […]

تازه ترین گوشی اپل هم هک شد
اخبار ۲۴ آبان ۹۷ 52 بازدید

با سلام به همه کاربران گرامی و همیشگی سایت استار سکوریتی
امروز با خبری از تازه ترین گوشی اپل که جدیدا وارد بازار شد هم هک شد در خدمت شما عزیزان هستیم.

به نقل از اسین ایج، نفوذ به مدل های جدید گوشی های آیفون روز به روز دشوارتر می شود، زیرا اپل بر امکانات امنیتی آنها می افزاید. اما این بدان معنا نیست که هکرها نتوانند راهی برای کنترل آنها بیابند.

هکرها با نفوذ به نسخه ۱/ ۱۲ سیستم عامل آی‌او‌اس توانستند یکی از جدیدترین گوشی‌های تولیدی اپل یعنی آیفون ایکس‌اس مکس را هم هک کنند. نفوذ به مدل‌های جدید گوشی‌های آیفون روز به‌روز دشوارتر می‌شود، زیرا اپل بر امکانات امنیتی آنها می‌افزاید. اما این به آن معنا نیست که هکرها نتوانند راهی برای کنترل آنها بیابند. لیانگ چن محقق امنیتی شرکت Tencent KeenLab در حساب کاربری توییتر خود تایید کرده که موفق به هک کردن یا Jailbreak گوشی آی‌فون ایکس‌اس مکس شده است. البته وی به جزئیات فنی این رویداد و اینکه چگونه توانسته به سیستم عامل مذکور نفوذ کند، اشاره‌ای نکرده است.

تا به امروز هکرهایی که به سیستم عامل‌های شرکت اپل نفوذ کرده و آنها را هک یا جیل بریک می‌کردند کدهای مربوطه را منتشر کرده و به دیگر کاربران امکان می‌دادند تا آنها هم از کدهای مذکور استفاده کنند. این کار نصب برنامه‌هایی که مورد تایید اپل نیستند، دستکاری آی‌فون و استفاده از آن در انواع شبکه مخابراتی را که با اپل قرارداد ندارند ممکن می‌کند. اما فعلا کدهای جیل بریک ۱/ ۱۲iOS منتشر نشده و مشخص نیست که آیا این کدها در دسترس عموم قرار می‌گیرند یا خیر. قرار است چن در جریان برگزاری کنفرانس POC ۲۰۱۸ در کره‌جنوبی اطلاعات بیشتری در این زمینه ارائه کند. کنفرانس مذکور از سال ۲۰۰۶ به‌طور مرتب برگزار می‌شود. هکرها و متخصصان امنیتی کره‌ جنوبی متولی برگزاری این کنفرانس هستند.

مطالب پیشنهادی استار سکوریتی

کلیه حقوق این وب سایت نزد استار سکوریتی محفوظ می باشد و هرگونه کپی برداری از قالب و محتوا پیگرد قانونی دارد

طراحی و توسعه توسط سرخ گرافیک